Diyetisyen
Followers · 8
Streamer is offline
LEMON
1
ICE CREAM
10
DIAMOND
100
NINJAGHINI
1,000
NINJET
10,000
Hakkımda
Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde ön lisans eğitiminin ardından lisans eğitimine devam ederek İstanbul Bilim Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde klinik beslenme, OMÜ Çocuk Hastanesi’nde çocuk beslenmesi, Florence Nightingale Grup Hastaneleri’nde karaciğer ve böbrek nakil beslenmesi, Beşiktaş Belediyesi Sağlıklı Yaşam Merkezinde yetişkin beslenmesi ve Tünel Yemek Şirketinde kurum beslenmesi üzerine uygulamalarımı tamamladım.

Mezuniyetimin ardından BirDiyetisyen Beslenme ve Diyet Danışmanlığı adı altında danışanlarımın tıbbi beslenme tedavilerini düzenledim. Aynı zamanda Tünel Yemek şirketinde kurumsal beslenme ve menü planlaması konusunda görev aldım. Daha sonra vatani görevimi yapmak üzere I. Ordu Komutanlığı Fenerbahçe Orduevi’ne meslekçi yedek subay olarak atandım. Görevim içerisinde askeri personel ve sivil vatandaşların beslenme tedavilerinin düzenlenmesi, genel mutfak uygulamalarının tesisi ve takibinin yapılmasını sağladım.

Eğitim hayatım süresince çeşitli kongre ve seminerlere katıldım. Kurucusu olduğum Yaşayan Kütüphaneler Topluluğu ile sağlık konularını içeren eğitim konferansları, sempozyumlar vb. etkinlikler gerçekleştirdim. Sporcu beslenmesiyle yakından ilgilenmekle beraber hazırladığım projelerle spor kulüplerinde beslenme hizmetlerinin daha profesyonel düzeyde olması için çalışmalar yaptım.

İşitme ve Görme engelli çocukların beslenmesi üzerine Türkiye’de ilk akademik çalışma olan, ‘İşitme – Görme Engeli Olan İlköğretim Öğrencilerinin Engeli Olmayan Akranları ile Beslenme Durumu Ve Diyet Kalitesi Açısından Karşılaştırılması’ adlı makaleyi yazarak 2017 yılında 11. Aile Hekimliği Kongresinde yayımlanmasını sağladım. Bu süre içerisinde işaret dili tercümanlığı eğitimi alarak işitme ve görme engelliler okullarında öğrenci ve ailelerine eğitimler gerçekleştirdim.

Son olarak İstanbul ve diğer şehir belediyelerinde yaptığım gözlemler sonucunda "Sağlık Hizmetlerinin Geliştirilmesi Kapsamında Belediyelerde Diyetisyen'in Yeri ve Önemi" konulu bir proje hazırladım. Proje kapsamında; ‘Çevre ve insan sağlığını gözetmek’ amacını temel alarak, vatandaşlara sağlıklı beslenmenin doğru bir şekilde anlatılması, beslenme tedavilerinin yapılması ve obezitenin önlenmesini hedefliyorum.