Jump_Shot
Last Live 6 months ago
Followers · 81
Streamer is offline
LEMON
1
ICE CREAM
10
DIAMOND
100
NINJAGHINI
1,000
NINJET
10,000
Basketbol aile olmaktır
Sahalardan uzak kaldığımız şu günlerde basketbolla olabildiğince iç içe olmalıyız. Nba 2k20 bize bu fırsatı tüm gerçekçiliğiyle sunduğu için gerçekten çok şanslıyız. Pozisyonları farklı açılardan detaylıca izlemek izletmek gerçekten çok faydalı. Kariyer modunda gelecek vaat eden bir yıldız adayının hayatını yaşasak da asıl olay, pozisyonlardan ne çıkardığımız. Ailem gibi gördüğüm öğrencilerimle uzaktan da olsa birlikte bu heyecanı paylaştığım için şanslıyım...
Ben Kimim
Kendimi anlatmak çok zor. Chatte yeterli sayıda öğrencim var. Merak ettiğin çoğu sorunun cevabı onlarda. Bilmen gereken detaylar ise, burada tamamen zevk için bulunduğum. Oyunlar hayatımın büyük bir parçası ve öyle kalmaya devam edecek. Fakat bu yazıyı okuyan öğrenciler şunu da iyibilirler ki beni bulunduğum konuma (Kral,baba,king,adam,reyiz,abi,öğretmen,antrenör,arkadaş,dost vb bir sürü sıfat) oynadığım oyunlar değil; okuduğum kitaplar, saatlerce ders çalışmalarım ve yaptığım iyilikler getirdi. Ülkede sevdiği işi, sevdikleriyle, sevdiği yerde yapan %0.7'lik kısımdaysam tamamen kitap, ders, azim, dirayet ve iyiliklerim sayesinde olmuştur. Kısaca Köle gibi çalışır Kral gibi yaşarım. Hala da tutku ve azimle çalışmaya devam ediyorum. Burada genelde COD Warzone ve Nba 2k20 ağırlıklı yayınların yanı sıra hikaye bazlı oyunlar ve Kitap seslendirmeleri yaparak sevdiğim öğrencilerimle anı paylaşmak bana mutluluk verecektir.

Önemli Not: Buradan para kazanmak gibi bir derdim HİÇ Mİ HİÇ yok. Olur da bir öğrenciyi mutlu edecek kadar bi kazanç olursa, aynı gün ihtiyaç sahibi bir öğrenciye en güzel şekilde ulaştıracağım. Bu tarz platformlarda olan para bağışı gibi teklifleri asla kabul etmiyorum. Gerçekten ihtiyacı olduğuna inandığım herkese imkanlarım dahlinde bağışı ben yaparım.
Yalnız değiliz
Bu yazıyı okuyanlardan tek bir beklentim var. Birazcık duyarlı olmak. Sokak hayvanlarına karşı faydalı olamıyorsan bari zararın dokunmasın. Bu da bir yardımdır sonuçta. Açlık,susuzluk, kendi türleri arasındaki kavga, trafik, doğal yaşam alanı, bit pire kene gibi 100lerce derdin arasında bir de insanoglu belasıyla ugrasmak düşündüğünüzden çok daha kötü. Birazcık empati yaparak doğru yolu bulacağımıza inancım tam.
Kedi Nankör değildir sadece özgürdür
İnsan ve hayvanlar arasındaki bağı araştıran bilim insanları, kedi sahibi olmanın sağlık için bazı faydaları olduğunu keşfettiler. İşte kedi sahibi olmanın sağladığı 12 fayda:

kedi
Yapılan araştırmalara göre kedi beslemenin insan sağlığına çeşitli faydaları var.
1- Kalp ve dolaşım sisteminize yardımcı olur
Minnesota Üniversitesi’nde yapılan araştırmalara göre kedi sahibi olmayanlar, evlerinde kedi besleyenlere kıyasla kalp ve damar hastalıklarından ölmeye % 30 ila 40 oranında daha fazla meyilli. Ayrıca kedi sahiplerinin ani bir kalp krizinden ölme ihtimali de azalıyor. Başka bir araştırma da evcil hayvan sahiplerinin, hiç hayvan beslemeyenlere oranla hangi şiddette olursa olsun kalp krizi geçirdikten sonra yaşamda kalma olasılıklarının daha yüksek olduğunu ve kedi sahibi olmanın düşük tuzlu bir beslenme şekli benimsemek kadar kalp sağlığına iyi geldiğini ortaya koyuyor.

2- Bağışıklık sisteminize yardım eder
Evde bir kediyle yaşamak; sosyal iletişimin artmasına, depresyonun azalmasına, daha fazla gülmeye, oynamaya ve egzersiz yapmaya neden oluyor. Tüm bunlarsa bağışıklık sisteminizin daha iyi çalışmasını sağlıyor. Ayrıca kediler, kendinizi iyi hissetmediğiniz zamanları anlıyor ve sizi rahatlatarak daha iyi hissetmenizi sağlamaya çalışıyor.

3- Alerjilerden ve solunum rahatsızlıklarından uzak tutar
Etraflarında kedi ya da köpekle büyüyen çocuklar, alerjenlere karşı bağışıklık sistemlerini küçük yaşta geliştiriyorlar. Solunum rahatsızlıklarına yakalanma ihtimalleri de erken yaşlarda kedilerle tanışan çocuklar için daha az oluyor. Bunlara ek olarak, evcil hayvanlarla büyüyen çocuklar, ilerleyen yaşlarında empati yetilerini daha iyi geliştirip insanlarla iletişimlerinde daha başarılı oluyorlar.

kedi ve çocuk
Küçük yaşta evcil hayvanlarla tanışan çocuklar, alerjenlere ve solunum rahatsızlıklarına karşı bağışıklıklarını geliştiriyorlar.
4- Tansiyonunuzu düşürür
Kedi sevmek sakinleştirici ve tansiyonu düşüren bir etkiye sahip. Buffalo’daki New York Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar, evcil hayvan sahiplerinin diğerlerine göre daha düşük tansiyona sahip olduğunu ortaya çıkardı.

5- Kolesterolü ve trigliseritleri azaltır
Beslenme şekli ve egzersizin kolesterol ve trigliserit seviyelerini azaltmadaki önemi büyük. Fakat kedi sahibi olmanın da öyle. 2006 yılında Kanada’da yapılan bir çalışmaya göre, kedi sahibi olmak bu konuda bazı ilaçlardan dahi daha iyi bir etkiye sahip.

6- Felç riskini azaltır
Minnesota Üniversitesi’nin yaptığı bir çalışma, kedi beslemenin felç riskini 3’te 1 oranına varana kadar azalttığını söylüyor.

7- Kemik ve kasları iyileştirir
Kediler, 20 ila 140 hz arasında mırıldar ve bu mırıltının iyileştirici etkileri olduğu bilinir. Kemikleri en iyi 25 ila 50 hz ve 100 ila 200 hz frekans aralığında iyileşir. Kas, tendon ve bağ doku gibi daha yumuşak dokular da, bu frekanslarda daha hızlı iyileşir. İltihap ve şişlikler de bu frekans aralığında iyileşir.

İlginizi çekebilir: Evcil hayvanların gizli gücü

8- Endişe ve stresi azaltır
Bugünün daha fazla iş ve daha az sosyalleşmeye neden olan hızlı yaşam şekli düşünüldüğünde, bir evcil hayvanla iletişim kurmanın hayatınıza yaratıcılığı geri getireceği söylenebilir. Kedinizle ilgilenmek ve ona sarılmak zihninizi genel kaygılardan uzak tutacak, stres ve endişelerinizi azaltacaktır.

kedi sevmek
Kedinizle ilgilenmek, stres ve endişenizi azaltacaktır.
9- Ruh halinizi iyileştirir, depresyonu azaltır
Kediler, iletişim kurmayı sevmeyen asosyal hayvanlar olarak bilinse de kedi sahipleri durumun böyle olmadığını bilir. Bir kedinin sevgisi ve size eşlik etmesi daha iyi hissetmenizi sağlayacak, depresyon hissini ise azaltacaktır.

10- Yalnızlığı azaltır
Kedi ve insan arasındaki bağ, bir çeşit sosyal iletişim şeklidir. Eğer arkadaş grubunuz az sayıda insandan oluşuyorsa, ya da arkadaşlarınız uzakta yaşıyorsa, kediniz yaşadığınız yalnızlık hissini azaltmada önemli rol oynayacaktır. Günün sonunda eve geldiğinizde, kedinizle vakit geçirmek moralinizi yükseltecektir.

11- Terapi hayvanları hastane masraflarını azaltır
Kedisi olan insanlar, daha az doktora gidiyorlar. Hastaneye gittiklerinde daha erken taburcu ediliyorlar. Yani hastane giderleri daha az oluyor.

Bakım evlerinde ve özel eğitim okullarında terapi köpekleri oldukça yaygın. Fakat tıpkı terapi köpekleri gibi terapi kedileri de mevcut.

12- Egzersiz
Kediler, köpekler kadar egzersize ihtiyaç duymasalar da, oynamayı seven hayvanlar. Kedinizi egzersiz arkadaşınız yapıp, etrafta oyuncak fareyle oynamasını sağlayın. Bir yandan onu izlerken bir yandan da onunla birlikte esneyin.

Kaynak:

lifehack.orgDevamı: https://www.uplifers.com/mujde-kediler-sagliga-iyi-geliyor/#ixzz6OIDyqfY5