MematiiBass
Last Live 11 months ago
Followers · 0
Streamer is offline
LEMON
1
ICE CREAM
10
DIAMOND
100
NINJAGHINI
1,000
NINJET
10,000
Memati Baş
Süleyman Çakır'ın sağ kolu ve en sadık adamıydı. Çakır'a "abi" diye hitap ederdi. Çakır, hapishanede Memati'ye bulaşanları savuşturmuş ve Memati'yi yanına almıştır. Memati, Çakır'a hep sadık kalmıştır. Çakır'ın vurulmasından sonra Polat ile birlikte Altı Baba'yı öldürmüştür. Çakır'ın ölümünü öğrenince onun intikamını alan Polat Alemdar'ın en yakın adamı olmuş ve ona "Usta" diye hitap etmiştir. Bir ara Armatör Cemal mevzusundan dolayı Polat ile sıkıntı yaşasa da daha sonra araları düzelmiştir.

Nesrin'in onu kullanmasından ötürü Rus Selim'in evine girmiş, yakalanmış ve ölümüne dövülmüş, çöplüğe atılmıştır. Polat, onu bulup kurtarmıştır.

Polat ve Abdülhey'in devlet ajanı olduğunu öğrendiğinde Abdülhey'i dövmüştür. Çok kızsa da bu durumu zor da olsa kabullenmiştir. Mafya ve diğer suçlardan ötürü yargılanmış, beraat etmiştir.

Pusu'da ise daha başına buyruk bir karakterdir. Kâzım adında bir adamı vardır. İlk başta Yalçın Bulut'la çatışsa da sonra limanda ortak olunca araları düzelmiştir. Daha sonra çok yakın arkadaş olmuşlardır ve birbirlerine "ortak" diye hitap etmişlerdir.

Memati, Yalçın Bulut tarafından gönderilen Gamze Güneş'i sevmiş ve aşk yaşamaya başlamıştır. Ancak daha sonra Gamze Güneş, Fuat Tamer Tataroğlu ile evlenmiştir. Fuat, Gamze'yi öldürmüş ve uyuşturucu krizine girmiştir. Bunu öğrenen Memati, evi basmış ve Fuat Tamer'i bileklerini keserek öldürmüştür. Memati'nin Gamze'den "Ali Memati" adında bir oğlu vardır. Daha çok "Mamoş" diye hitap eder.

Zülfikar Ağa'nın yeğeni Özcan Şenol örgütle bağlantılı adamlarla birlikte Memati'yi öldürmek istemiş ancak onun yerine ortağı Yalçın Bulut'u vurmuştur. Bulut, Memati'nin kollarında ölmüştür. Özcan yaptığından pişman olmuş, Memati'nin adamı olmuştur, Memati de onu affetmiştir.

Ersoy Ulubey, Memati'nin oğlunu ve onun bakıcısını evde başkası yokken öldürür. Daha sonra cenazeyi basar ve ortalık kan gölüne döner. Memati, Polat'la birlikte Ersoy'u emniyet müdürlüğünün camından atarak intikamını alır.

Çakır'ın ailesi Türkiye'ye dönmüştür. Çakır'ın kızı Selvi ilk başta Tozcu Yaşar Katırcı'nın oğlu Kenan'la sevgili olsa da Kenan ona tecavüz etmeye kalkınca onu öldürür. Memati, cesedi saklar. Selvi, gönlünü yavaş yavaş Memati'ye kaptırmaktadır. Memati de onu sevmektedir. Ancak Pusat buna karşıdır. Uzun süre itiraz etse de Memati ile Selvi gizlice nikâhlanır. Daha sonra büyük bir düğün yapılır. Düğüne neredeyse herkes katılır. Konuklar yavaş yavaş ayrılır, ortam sessizleşir. Polat ile Memati zeybek oynamaya başlar. "Deniz Üstü Köpürür" çalarken sol üst kaburgasına, kalbinin yakınına ve midesine üç el ateş edilir. Abdülhey ateş edeni fark edip üstüne atlar. Ama çok geçtir artık. Memati sendelemeye başlar ama aynı zamanda gülümsüyordur. Polat'ın kollarına yığılır. Son sözleri "Selvi, sana emanet Usta. Ustaaa." olur. 162. bölümde yıkanır ve yeşillik bir yere Polat Alemdar, Ömer Candan, Abdülhey, Erhan ve Cahit tarafından gömülür. Mezarlığını evlendiği Selvi ve Polatın karısı Leyla ile birlikte sadece onlar bilir.