OrkunKenber
Followers · 66
Last Live 2 days ago
Streamer is offline
LEMON
1
ICE CREAM
10
DIAMOND
100
NINJAGHINI
1,000
NINJET
10,000
Subscribe and follow me on Dlive !
Hey guys, welcome to my Channel hereby on Dlive.

I love Networks, Security, Python..........IT's AWESOME!!! But my passion is helping people get started on this incredible career path. I start to make streams that help you get started in IT and keep you motivated along the way as you pursue GREATNESS.

Are you smart enough to be a Network Engineer? Yes!!

Can you start an amazing career making a TON of MONEY without a college degree? YES!!

Can you do all of this with a family and working a full-time job? YES!!!!!!!!


So.......

Why? My life is very busy!! Making streams while studying, working a full-time job is CRAZY!! With your support, I hope to free myself of some obligations so I can make more online streams on scheduled times.

How? Time to time join my stream Subscribe and follow me on Dlive !
Expert Network Training.
Binary World: is the world of '0' and '1'. It is monochrome, either true or false. ツ

Studying for certifications and advancing your career is HARD! Sometimes, you just need a little motivation and a few helpful tips. That’s what I’m hoping you get time to time from Dlive.

All this informations will be in English but you could ask also questions in Turkish /as well as in Dutch.
Award.
Multiplayer game..
Time to time for fun I would like to play a multiplayer games on different platforms. Such of streams that i will also enjoy to share whit you guys.
Pi COIN
Pi Coin dünyada en yaygın olarak kullanılan kripto parasını üretmeyi ve bu kripto paralarla Pi coin platformunda üyeler arası bir dijital pazar bünyesinde yapılacak hizmet/ürün alışverişleriyle büyük ölçekli bir ekonomi yaratmayı hedeflemektedir.

Pi Coin Madenciliği
Madenciliği yapılmış olan diğer kripto paralarda da olduğu gibi Pi coin‘de de yarılanma (halving) durumu mevcuttur. Yarılanmayı tetikleyense üye sayısıdır. Hali hazırdaki mevcut üye sayısı 10 ‘nun her yeni kuvvetine ulaştığında (yüz bin, bir milyon, on milyon…) mobil madencilerin de temel kazım hızları (pioneer + contributor) yarıya inmiş oluyor. Böylelikle zaman içinde Pi’nin nadir elde edilmiş olan bir dijital varlık olarak değerini koruması ve attırması düşünülüyor.

1 Pi Coin yaklasik su an ₺0.40 Türk Lirasıdırdir ama sunumda daha degildir.

Uygulama ise kazıya başladığımız andan itibaren bizlere 24 saatlik periyotlar halinde saniye başına Pi kazandırmaktadır. 3 adet 24 saatlik kazım periyodu bittiğinde katkıcı rolüne kavuşur ve böylece güvenlik çemberini de kurabiliriz. Güvenlik çemberine istediğimiz sayıda üye ekleyebiliriz ama bunların sadece 5 tanesinden faydalanıyoruz.Güvenlik çemberindeki her üye temel kazım hızımızı yani toplam kazım hızımızı yüzde 20 arttırmış oluyor.

Bu sisteme üye olabilmeniz önce akıllı bir telefona ihtiyacınız var.

asagidaki linkden indirip Partnerlik kodu olarak kenber i verirseniz giris yapabilirsiniz.

https://minepi.com/kenber
Pi is a new digital currency. This app allows you to access and grow your Pi holdings and serves as wallet to host your digital assets. Pi is fairly distributed, eco-friendly and consumes minimal battery power.

You want to join ?
Go via link below.

https://minepi.com/kenber

required to use invitation code kenber

success and enjoy.