hasangulbek
Followers · 35
Streamer is offline
LEMON
1
ICE CREAM
10
DIAMOND
100
NINJAGHINI
1,000
NINJET
10,000
HAYVAN SEVER, AŞIRI KEDİ SEVERİM. HER CANLIYI AYRICA SEVERİM.

Yaş 50.
Niye belirttim ve niçin önemli!

Saygısızlık yapılmasın diye yazmak istedim. Zira saygısızlık yaşımız gereği (herkes için geçerli bir gerçektir sanıyorum) zorumuza gitmektedir.

Şimdiki küçükler hatta çoğu büyükler dahi sosyal medyada önüne geleni robot, siber karakter sanıyor ve küçüklerine de büyüklerine de saygısızca konuşup amiyane (affola) davarın ahıra girdiği gibi giriyorlar. Karşısında eti kemiği olan, kalpli-canlı bir insan olduğunu düşünmüyorlar.
Herkes saygı ve sevgisini dijital alemde de korumalı ve kollamalıdır. Kanaatim budur. Bu ise toplumumuzun temelidir. Aileden sonra en büyük temel birbirimize olan saygı ve sevgimiz ve dahi hoşgörümüzdür. Bu ahlâk ve kültürümüz gereği olduğu kadar dinimizinde icabıdır. (Ki her din bunu öngörür).

Siber çağdayız. Artık geriye dönüş yok. Evde dahi insanlar birbirleriyle internet üzerinden konuşuyorsa demekki, internet vazgeçilmez çağımızın bir gerçeğidir. O halde normal hayattaki SAYGI ve SEVGİ BU PLATFORMLARA DA YANSITILMALIDIR.. TERKEDİLİRSE BİZE O ZAMAN İNSAN DENMEZ. AHLAK VE KÜLTÜRÜMÜZDEN BAHSEDİLMEZ. GELECEĞİMİZİN TEK GÜVENCESİ HER ORTAMDA İNSANLARIN BİRBİRİNE SAYGISI VE SEVGİSİDİR. NEZAKET, EDEP, HOŞGÖRÜ, SAYGI VE SEVGİ HERKESİN TEMEL DÜSTURU OLMALIDIR Kİ BU DEĞERLERİ TAŞIMAYANLAR BİLE ZAMAN GELİR MUHTAÇ OLURLAR..

Vesselam ben niye burdayım, beni kim çıkardı buraya:)) diye soracak olursak; Nejdat Delioğlu üstadımın youtube kanalında DLİVE üzerine yaptığı methiyeli yayınını izleyerek buraya gelip kayıt oldum, amacım üstadı izlemekti. (Ocak 2019 3. haftasında)

Maalesef dlive.tv bende alışkanlık oldu. Bunca yıldır bilişimciyim ve hoşumada gitti. Makul mantıklı ve karşılıklı kazan kazan ilişkisine dayalı bir platform olduğunu gördüm. Herkese eşit ve adil bir yayın izleme ve hatta yayın yapma imkânı var burada.. Herkes az ya da çok kazanıyor. Ya da birilerine en süratli şekilde para kazandırıyor.

Nejdat Delioğlu ( ) üstadım ve Çağlar ve Ayça kardeşlerim ( ) en sevdiğim ve takip ettiğim kanallardır.

Onlar (sevdiklerim) olmadığı zaman diğer kanalları dolaşıyorken yaşıma çoğu uymuyor. Boş vakit geçirtiyorlar. Dahası bana faydası olmuyor. Para kazanacağız diyede vakit heba etmenin manası yoktur. Zaman 1 linodan kıymetlidir.
(Seyrettiklerimi de, konuşulan zamane dilini ve zamane gençliğini çözmeye, tanımaya, anlamaya çalışıyorum.)

13 Şubat 2019 tarihinde bir deneme yaparak 10 yıllık bir bilgisayar üzerinden yayın yapmaya kalktım.

Yayını kontrol etmek için kendi kanalımı izlerken mobil üzerinden baktımki limon aldım.
Madem öyle boşluktaki kanalları izlemektense kendi kanalımı izleyeyim diye yayına devam ettim.

Yayıncı değilim hadsizlik yapmak istemem. İşini ideal yapanlara saygım olur. Burada amacım bu lisana göre LİNO KASMAK, TAKİPÇİ KASMAK DEĞİLDİR. Yayınıma PENGUEN koymamda bundandır. Durup beklemek, yavaş yavaş ve paytak paytak yürümek, kimseyle yarışmamak, başkalarına zarar vermemek, yıkmamak, devirmemek, düşersem kendim düşmek, koşmamak, havalan(dır)mamak, uçmamaktır..

12 yaşındaki çocukların yayın açtığı bir kanalda bizde yayıncı olarak değilse de YAYIN olsun diye ÖYLESİNE kafama eseni imkân doğrultusunda yayınlayarak ilerleyeceğim. Belki yaşımıza ve tecrübemize uygun bir içerik paylaşır birilerine faydamız olursa pek'âlâ olmazda hoşça vakit geçirtebilirsek âlâ. Amacımız herkese uymak değildir. Kendimiz olmaktır. Taklitçi olmamaktır. Lino kazanmak, takipçi kazanmak kaygımız ve derdimiz olmadığından (ki olmasın demiyoruz ama birinci hatta ikinci derdim dahi değildir) rahatım (relaks).

SÜRÇÜ LİSANIM VE KUSURLARIM OLURSA Kİ OLACAK ŞİMDİDEN ÖZÜRLERİM OLA VE AFFOLA...

TEK ÖZEL YAYIN KURALIM:
İNSANCA KÜÇÜKLERE SAYGI BÜYÜKLERE SEVGİ ÇERÇEVESİNDE DAVRANMAK YANİ ADEM OĞLU İNSAN OLMAK YETERLİDİR.

Genel geçer kuralları da eklemek gerekirse Nejdat Delioğlu üstaddan aldığım kuralları buraya yapıştırayım.
Yeni kural icadına gerek yok...
►Chatte küfür, aşağılama, sataşma, taciz, hakaret ve uygunsuz söylem
►Din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımcılığı
►Birbiriyle kavga
►Moderatör ve yayıncıya küfür
►Partizanlık/siyaset yapmak YASAKTIR!

TAKİP EDENLERE, BAĞIŞ YAPANLARA VE HATTA İZLEYENLERE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Ankara 15 Şubat 2019

https://dlive.tv/hasangulbek
https://instagram.com/hasangulbek